Dün açılan köprüden ücretsiz geçmek isteyenler hayal kırıklığına uğradı: Köprü gece yarısına kadar temizlik nedeniyle kapalı

Türkiye’nin dev projelerinden biri olan 1915 Çanakkale Köprüsü bugün faaliyete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi törende yaptığı konuşmasında, “Burada sadece köprüden bahsetmiyoruz. Karşımızda İstanbul’u Tekirdağ ve Çanakkale üzerinden Balıkesir’e bağlayacak dev bir ulaşım projesi var. Çanakkale bugün yepyeni bir geleceğe kucak açıyor.” ifadelerini kullandı.

1915 Çanakkale Köprüsü'nden ücretsiz geçmek isteyenleri bekleyen kötü sürpriz

ÜCRETSİZ GEÇMEK İSTEYENLERİ BEKLEYEN KÖTÜ SÜRPRİZ

Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü unvanına sahip 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışı için Türkiye’nin pek çok noktasından vatandaşlar alana akın etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çanakkale Köprüsü’nün 1 hafta ücretsiz olacağını açıklamasıyla köprüye yönelen sürücüleri ise kötü sürpriz bekliyordu.

1915 Çanakkale Köprüsü'nden ücretsiz geçmek isteyenleri bekleyen kötü sürpriz

“GEÇİÇİ OLARAK TRAFİĞE KAPALIDIR”

Sürücülere, tören sonrası temizlik çalışmalarının gece yarısına kadar süreceği bilgisi verildi. Köprü girişine de “Geçici olarak trafiğe kapalıdır” yazıları asıldı. Yolun temizlenmesini bekleyen ve ücretsiz bir şekilde köprüden geçmek isteyen tır şoförlerinin de boş arazilerde beklediği görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir