30 yıllık kinle gelen cinayet şoke etti: Ben parmak kaldırdığımda başkasını seçiyordu!

Guardian gazetesinin aktardığına göre Gunter Uwents isimli kişi, 59 yaşındaki eski öğretmeni Maria Verlinden’in 90’lı yıllarda kendisi yedi yaşındayken ona yaşattığını iddia ettiği tecrübeyi asla atlatamadığını anlattı. Kasım 2020’de öğretmenini Noorderwijk köyündeki evinde ziyaret ettiğinde kontrolünü kaybettiğini öne sürdü.

101 KERE BIÇAKLANAN ÖĞRETMEN HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Maria Verlinden 101 kere bıçaklanmış ve mutfağında hayatını kaybetmişti. Verlinden’in evsizlere yardım ettiği ve inancına bağlı bir Hristiyan olduğu belirtildi.

Kendisini aşağılayan öğretmenini 30 yıl sonra 101 kere bıçaklayan kişi tutuklandı

YÜZLERCE DNA ÖRNEĞİ TOPLANDI

Polisin cinayeti işleyeni bulmak için yüzlerce DNA örneği toplamasına rağmen vaka 16 ay çözülememiş, öğretmenin eşi cinayete tanık olanların ifade vermesi için çağrıda bulunmuştu. İçinde nakit para bulunan çantasına dokunulmamış olması olayın soygun olmadığını göstermişti. Ancak savcılığın verdiği bilgiye göre Uwents geçen yıl martta bir arkadaşına suçunu itiraf etti ve arkadaşı bunu polise bildirdi. Uwents geçen pazar tutuklandı. DNA örneği de olay yerinde bulunan örneklerle eşleştirildi.

PARMAK KALDIRDIĞINDA SÖZ ALAMAMASI ONU MUTSUZ ETMİŞ

Yerel basındaki haberlere göre Uwents polise verdiği ifadesinde, çocukken sınıf arkadaşları tarafından zorbalığa maruz kaldığını ve küçük düşürüldüğünü, öğretmeninin kendisini görmezden geldiğini söyledi. İfadesinde “Parmak kaldırdığımda soruyu cevaplaması için hep başkasına söz verirdi. Bu beni mutsuz ediyordu” dediği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir