İstanbul’da kar yağışı ne zaman bitecek?

Meteoroloji ve AKOM’un uyarılarının ardından İstanbul’un bazı bölgelerinde dün kar yağışı başladı. Etkisini artıran kar, sabaha kadar her yeri bembeyaz yaptı.

HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Kar yağışının olduğu noktalarda soğuk havanın da etkili olması ile birlikte yollar buz pistine döndü. Sokaklar ve yollar buz pistine döndü. Sabah saatlerinde araçları ile evden çıkmak isteyen vatandaşlar yokuşlarda zorluk çekti.

İstanbul beyaza büründü, herkes aynı soruyu soruyor: Kar yağışı ne kadar sürecek?

PAZARTESİYE KADAR SÜRECEK

Meteoroloji’nin son hava durumu raporuna göre İstanbul’da bugün ve pazar günü de yoğun kar yağışı etkili olacak. Pazartesi günü sıcaklığın biraz yükselmesiyle yağış karla karışık yağmura dönecek. İstanbul’da salı günü yağış beklenmiyor.

İstanbul beyaza büründü, herkes aynı soruyu soruyor: Kar yağışı ne kadar sürecek?

MOTOSİKLET VE KURYELER TRAFİĞE ÇIKAMAYACAK

Dün İstanbulluları evlerinden çıkmamaları için uyaran Vali Ali Yerlikaya, ayrıca kentte beklenen kuvvetli kar yağışı nedeniyle dün saat 17.30’dan itibaren motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkışlarına izin verilmeyeceğini duyurdu.

“ZORUNLU OLMADIKÇA TRAFİĞE ÇIKMAYALIM”

Yerlikaya bu sabah yaptığı son paylaşımda ise “Günaydın Hemşehrilerim. Günlerdir yaptığımız tüm uyarıları dikkate aldığınız, kurallara riayet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Meteorolojik verilerine göre #İstanbul’da bugün kuvvetli #kar yağışı bekleniyor. Lütfen bugün de zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım.” ifadeleri yer aldı.

İstanbul beyaza büründü, herkes aynı soruyu soruyor: Kar yağışı ne kadar sürecek?

“LÜTFEN TOPLU TAŞIMA KULLANIN”

Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “17.20’de başlayıp gece boyu yoğun bir kar yağışı yaşayacağız. Vatandaşlarımızı saat 17.00 itibariyle özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları noktasında uyarıyorum. Tüm ulaşım hatlarında ek seferler koyduk. Lütfen özel aracınızı değil toplu taşımayı kullanınız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir